Přístrojová ošetření

Přístrojová ošetření umožňují kosmetičce provádět následující typy ošetření:

– hydratační
– revitalizační
– protivráskové
– zpevňující
– obecně jakékoliv další ošetření, které vyžaduje obličejová estetika

FUNKCE PŘÍSTROJOVÝCH OŠETŘENÍ:

1. vysoká frekvence
2. biostimulační laser
3. dezinkrustace
4. frakce
5. radiofrekvence

1. VYSOKÁ FREKVENCE

Elektrické impulsy z přístroje dovedou změnit okolní vzduch – kyslík – na ozón, který má významné terapeutické účinky. Současně vzniká teplo, které působí na buněčný metabolismus, okysličuje pleť a zlepšuje výživu. Pleť se prokrví, odplaví se toxické látky – zlepší se unavený vzhled pleti, prevence proti vráskám atd. Vysoká frekvence má zklidňující účinek na pleť a působí na nervová zakončení. Má výrazný antibakteriální účinek, proto se používá k dezinfekci po hlubokém čištění. Ničí případné zárodky infekce a má antiseptický účinek.

INDIKACE:

1. zklidnění pleti po čištění
2. po depilaci
3. zvýšený mazotok
4. vypadávání vlasů
5. ztráta vitality vlasové pokožky

2. BIOSTIMULAČNÍ LASER

LASER je nový druh záření se specifickými vlastnostmi v podobě koherence, čistoty a brilance, které v přírodě nenajdeme. Působí na buněčné struktury nenásilným způsobem. Živočišná buňka není schopna tak, jako rostliny zpracovávat denní světlo, ale dokáže velmi dobře využít právě světlo laseru.
Laserové světlo povzbuzuje metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran a popálenin.

? JAKÉ JSOU MOŽNOSTI BIOSTIMULAČNÍHO LASERU V ESTETICKÉ KOSMETICE ?

Účinek světla generovaný biostimulačním laserem má čtyři oblasti:
Imunostimulace – zvýšení obranyschopnosti organismu
Analgezie – potlačení lokální bolesti, analgetický (proti bolesti)
Protizánětlivost – hojení zánětů (antiflogistika)
Regenerace – biostimulace – obnovení tkáně buněk nebo její funkčnosti

V dermakosmetologii pracujeme s posledně zmíněnou oblastí, kde využíváme biostimulační efekt na znovuobnovení mladistvého vzhledu a funkce pleti – povadlá pleť s vráskami, jizvy, strie, poruchy hydratace, popáleniny. Třetí oblasti proti zánětlivé – např. akné, taktéž používáme v kosmetologii. Druhou oblast ponecháváme lékařům a první oblast s úspěchem využíváme u oparů (herpes).

Kosmetický biostimulační laser je dnes společně s radiofregvencí, jehličkovou mezoterapií a pulzním světlem ( IPL ) nadstandardem na poli dermakosmetologie a estetické medicíny.

Špičkové kosmetičky s vývojem inovativních technologií zařazují ošetření Biostimulačním laserem společně s dalšími přístroji do klasických služeb jako je vyhlazení vrásek, projasnění obličeje, depilace voskem, čištění pleti, permanentní make up, atd.
Laser umožňuje zklidnit začervenané pleti po různých ošetřeních.

3. FRAKCE

Frakce je novinka v oblasti moderní kosmetiky, určená k neinvazivnímu omlazení pleti.

CPT technologií vybavený přístroj pracuje na bázi rychle probíhajících pulsů, které umožní aplikovat vyšší energetické hodnoty a zároveň klientovi poskytne příjemný zážitek.

Při aplikaci dochází k částečnému vyhlazení nerovností, zmírnění akné a trvalému vypnutí původně uvolněné kůže. Zvýšená teplota způsobená elektromagnetickým chvěním ve spektru radiofrekvence, aktivuje produkci strukturovaných proteinů kolagenu a elastinu, což vede v průběhu regenerační fáze k přestavbě vazivové tkáně.

Výsledkem je dlouhodobý liftingový efekt či redukce vrásek a jizev do dvou grádů na pětistupňové škále WSRS (Wrinkle Severity Rating Scale). A to zcela bez potřeby invazivního chirurgického zákroku.

1. Před prvním ošetřením
2. Po ošetření
3. Po aplikaci masky
Svrašťovač obočí – vráska je jemnější již po první aplikaci.

4. RADIOFREKVENCE

RADIOFIT je moderní, velmi výkonný a přenosný přístroj pro ošetření těla i obličeje.
Monopolární přístroje mají schopnost proniknout velmi hluboko do lidského těla za pomoci kovové destičky, fungující jako negativní pól, podložený pod tělem klienta. Radiofrekvenční vlna vstupuje přes povrch pokožky do podkoží, kde intenzivně zahřívá tukové buňky, redukuje celulitidu, vypíná a vyhlazuje pokožku.
Nový kolagen zvyšuje elasticitu, pokožka je pružnější, zářivější a mladistvější zvýšením krevní mikrocirkulace, zlepšením zásobování tkání kyslíkem a podporuje se tvorba elastinů.
Pro dlouhotrvající efekt je nutno podstoupit několik sezení, dle ošetřované partie.

PŮSOBÍ VELMI EFEKTIVNĚ TŘEMI ZPŮSOBY:

– ohříváním kolagenové vrstvy nad kritickou teplotu způsobí její rozpad, který zahájí obnovení
– rozechvění a následné ničení tukových buněk i do velké hloubky v těle díky vysokofrekvenčnímu záření v radiofrekvenčním pásmu
– redukce bolesti svalů a kloubů (ankylóza, revmatoidní artritida), za pomoci hlubokého fokusovaného tepla

Stroj je víceúčelový, takže lze použít na více problémů a může velmi efektivně podpořit odbornou práci kosmetiček i masérů.

V kosmetice se radiofrekvence používá na omlazení pleti, odstranění vrásek, redukci tukových polštářků a celulitidy.

Maséry potěší nástroj, který díky své schopnosti umí hluboce ohřát či uvolnit svalovou hmotu a dokáže výrazně snížit či potlačit bolest.

Použití:

– redukce akné
– vyhlazení vrásek, rejuvenace, neinvazivní lifting
– zpevnění pokožky
– redukce pigmentových skvrn
– odstranění tukových polštářků
– redukce dvojité brady
– zlepšení celulitidy