Solná jeskyně – už nemusíte až k moři !

Existují dva základní typy solných jeskyní.
Buď jsou vybudovány z rozličných druhů soli, kde převažuje především sůl kamenná.
Nebo existují Solné jeskyně, které jsou ze 100% tvořeny výhradně solí z Mrtvého moře.

Naše solná jeskyně je právě pro tento případ !

Stěny, podlaha a částečně i strop jsou vystavěny výlučně ze solných segmentů nejslanějšího moře světa – Mrtvého moře. Ventilační systém, který vhání vzduch skrz solné stěny, zabezpečuje v jeskyni ideálně ionizované ovzduší.
Při teplotě 20°C až 23°C se toto ovzduší obohacuje o minerály, které se v mořské soli nachází. V ovzduší jeskyně vládne výjimečné mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou.
Jedna procedura v jeskyni se podle pozorování vyrovná několika dnům pobytu u moře. Po pravidelných procedurách můžete již v průběhu jednoho týdne pocítit výrazné změny na svém organismu.

Unikátní patentovaný technologický postup navíc umožnil, aby v naší léčivé solné jeskyni nebyla použita žádná pojiva (lepidla, tmely, pryskyřice atp.), protože každý segment soli je mechanicky upevněn na dřevěnou konstrukci, která se nachází za solnými stěnami. Jeskyně je tedy tvořena pouze dřevem a solí z Mrtvého moře bez použití jakýchkoliv chemických přísad! Prostředí uvnitř je proto zcela zdravotně nezávadné a hypoalergenní. Procedury v solných jeskyních se doporučují nejen osobám se zdravotními problémy, ale také zdravým jedincům. Pokud budeme mluvit například o psychice, dnešní svět, prostředí a shon nás velmi vyčerpávají. Léčebné a relaxační kůry v solné jeskyni nám poskytují tolik potřebný odpočinek a možnost načerpat nové síly. Procedury absolvujeme v pohodlných křeslech za doprovodu konejšivé relaxační hudby. V případě, že návštěvníky jsou malé děti s rodiči, mohou si v pohádkovém prostředí jeskyně do sytosti vyhrát s formičkami a vyzkoušet své stavitelské schopnosti s krystalky soli. Mají tak bezprostřední kontakt se solnými minerály.

Čisté ionizované ovzduší, obohacené a mnohé minerály, nám pomáhá zlepšovat psychickou kondici a pomáhá při léčbě:
– horních a dolních cest dýchacích
– nefunkčnosti štítné žlázy (nedostatečná produkce hormonů)
– srdečně-cévních onemocněních (vysoký krevní tlak, doléčení po mozkové příhodě)
– chorob zažívacího traktu (žaludeční vředy, dvanácterník, Crohnova choroba – zápal tlustého střeva)
– dermatologických chorob (alergie, ekzémy, psoriáza – lupénka)
– dysfunkce negativního nervového systému
– neurózy, stresu a stavů únavy
– revmatizmu

Klasická průmyslově těžená kamenná sůl obsahuje cca 97% chloridu sodného a 3% různých minerálů. Kdežto sůl mořská obsahuje více než 30% minerálních látek, což v praxi znamená znásobení blahodárných účinků na lidský organismus. Nejvyšší podíl těchto minerálů obsahují solné segmenty těžené z Mrtvého moře v Jordánsku a Izraeli.

Jód má pro člověka nezastupitelný význam. Hlavní role jódu je bezprostředně spjata s jeho přítomností v hormonech štítné žlázy, které řídí různé procesy v organismu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo. V celém životě postačí pouhé dva gramy jódu, ale i toto malé množství je obtížné získat.

Vápník posiluje obranyschopnost našeho organismu, zpevňuje kosti, zvyšuje srážlivost krve a pomáhá snižovat krevní tlak.

Draslík snižuje krevní tlak, předchází srdečním chorobám, prokrvuje kůži, působí močopudně a tím pomáhá vylučovat toxické látky z těla.

Sodík zvyšuje energii buněk a udržuje alkalickou kyselost v organismu.

Magnézium ulevuje a snižuje nepříjemné bolesti při astmatu. Odbourává stavy po dlouhodobém vyčerpání a chrání také před srdečními chorobami.

Železo zvyšuje nízkou hladinu hemoglobinu (červených krvinek) a snižuje riziko infekce.

Brom snižuje krevní tlak, reguluje nervový systém.

Selen napomáhá překonat virová nemocnění a společně s vitamínem E předchází zhoubným nádorům a zpomaluje stárnutí organismu.